KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15978227
nr 1597 8227
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), Vinterhare. Signerad. Olja på duk, 43x63 cm, yttermått inklusive ram: 64x84 cm
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 februari 2024
kl 18:40:53
8/2 20:36:57
300 kr
12/2 18:09:11
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard